از فوم سقفی نسوزی که در ساخت سازه های معروف استفاده شد!

با وجود مزایای استفاده از فوم سقفی نسوز در زیر عرشه سقف، برخی از خطرات بالقوه وجود دارد.

خطرات اولیه نشت آب باران، تراکم ناشی از انتشار، نشت هوا و رطوبت ساختمان است.

مدل‌سازی گرمابی که توسط برنامه ساختمان آمریکا وزارت انرژی ایالات متحده حمایت می‌شود و توسط شرکت علوم ساختمان انجام شده است، تأیید می‌کند که حتی زمانی که سقف با نشتی باران تا 1% از طریق پوشش سقف مدل‌سازی شده است، یا با قاب‌بندی و روکش چوبی دارای یک اولیه هستند.

فوم

محتوای رطوبت تا 18٪، سقف های عایق شده با فوم اسپری سلول باز یا بسته می توانند به اندازه کافی بر اساس فصلی خشک شوند.

اگر رطوبت چوب بالاتر از 18٪ باشد یا اگر نشت های مکرر یا طولانی بالای 1٪ تجربه شود و چوب قادر به خشک شدن نباشد، ممکن است آسیب رخ دهد.

با این حال، تکنیک های ساخت و ساز مناسب، از جمله اقدامات زیر، احتمال آسیب سقف ناشی از رطوبت را به حداقل می رساند یا از بین می برد.

اطمینان حاصل کنید که نصب با کد بین المللی مسکونی مطابقت دارد.

الزامات بخش R806.5 IRC 2015، «مجموعه‌های اتاق زیر شیروانی بدون تهویه و خروارهای محصور شده بدون تهویه»، در اینجا خلاصه می‌شوند: مجموعه‌های اتاق زیر شیروانی بدون هواکش و مجموعه‌های خرطومی محصور شده بدون هواکش در صورتی مجاز هستند که همه شرایط زیر برآورده شوند:
فضای اتاق زیر شیروانی بدون هوا به طور کامل در پوشش حرارتی ساختمان قرار دارد.
هیچ کندکننده بخار کلاس I داخلی (به عنوان مثال، ورق های پلاستیکی) در سمت سقف (کف زیر شیروانی) مجموعه اتاق زیر شیروانی بدون تهویه یا در سمت سقف مجموعه تیرهای محصور نشده نصب نشده است.
در جاهایی که از زونا یا شیک های چوبی استفاده می شود، یک فضای هوای با تهویه حداقل 1/4 اینچ، زونا یا لرزش را از زیرسازی سقف بالای غلاف سازه جدا می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *