خرمای مجول بوشهر باعث افزایش قد کودکان می شود

خرما میوه درختان خرما است و یکی از میوه های معروف به ارزش غذایی بالا و میوه ای تابستانی است که در جهان عرب رواج دارد.

در گذشته اعراب در زندگی روزمره خود به آن تکیه می کردند.

خرما به شکل بیضی شکل است و اندازه آن از 20 تا 60 میلی متر طول و 8 تا 30 میلی متر قطر متفاوت است.

میوه رسیده از یک هسته سخت تشکیل شده است که با کاغذی احاطه شده است.

پوششی به نام تارتار که هسته را از قسمت گوشتی که خورده می شود جدا می کند.

فواید خرما برای سلامتی

خرمای مجول بوشهر ارزش غذایی زیادی دارد، مقوی عضلات و اعصاب، ترمیم کننده و به تاخیر انداختن مظاهر پیری است و اگر شیر به آن اضافه شود یکی از بهترین غذاها است، مخصوصاً برای کسانی که دستگاه گوارششان ضعیف است.

خرما

ارزش غذایی خرما قابل مقایسه با برخی از انواع گوشت و سه برابر ارزش غذایی ماهی است و برای افراد مبتلا به کم خونی و بیماری های سینه مفید است و به صورت رب یا خیسانده و جوشانده و نوشیده شده به صورت دسته ای داده می شود.

به ویژه برای کودکان، مردان جوان، مردان جوان، ورزشکاران، کارگران، دوره نقاهت، افراد لاغر و زنان باردار مفید است.

خرما باعث افزایش وزن کودکان، حفظ رطوبت و درخشندگی چشم، جلوگیری از اگزوفتالموس و گلوله های حصیری، مبارزه با کوری، تقویت بینایی و اعصاب شنوایی، آرامش و تقویت اعصاب، مبارزه با اضطراب عصبی، فعال کننده غده تیروئید، ایجاد آرامش و سکون در روح با خوردن آن است.

صبح ها با یک لیوان شیر، رگ های خونی را نرم می کند، روده ها را مرطوب می کند، آنها را از ضعف و التهاب محافظت می کند، و تقویت کننده قوای مغزی و جنسی، تقویت عضلات، مبارزه با سرگیجه، تاری دید، سستی و تنبلی به ویژه برای کسانی که روزه و خسته هستند.

خرما آسان هضم است و در انرژی بخشیدن به بدن، تولید ادرار، پاکسازی کبد و دیالیز کلیه ها موثر است و خرما خیسانده برای رفع سرفه، برونشیت و بلغم مفید است و فیبرهای آن با یبوست و املاح معدنی قلیایی آن مبارزه می کند.

اسیدیته خون را که باعث سنگ کلیه و کیسه صفرا، نقرس، بواسیر، فشار خون می شود، تنظیم کنید و با افزودن گردو و بادام به آن یا خوردن آن با شیر اثر آن را افزایش می دهد و خرما فقط برای افراد چاق و دیابتی ها ممنوع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *