لوبیا چشم بلبلی برای سنگ کلیه

لوبیا ماده اولیه مورد استفاده در لوبیا چشم بلبلی است، اما سایر قسمت ها مانند برگ، غلاف و نخود سبز نیز خوراکی هستند و مواد معدنی و مواد مغذی مشابهی را برای بشر فراهم می کنند که البته گفتنی است لوبیا چشم بلبلی برای سنگ کلیه بسیار مفید است.

لوبیا چشم بلبلی در سنت های آشپزی بسیار مهم است که مکمل سایر مواد غذایی در وعده های غذایی غلات سنتی است و برای تهیه سالاد لوبیا، کیک، سوپ و غذاهای گیاهی متعدد استفاده می شود.

از آنجایی که لوبیا چشم بلبلی سریع طبخ می شود، می توان آن را به راحتی به غذاهای مختلف نسبت به سایر گونه های حبوبات اضافه کرد و در آفریقای جنوبی از این دانه بیشتر برای تهیه خورش استفاده می کنند.

لوبیا چشم بلبلی در حدود 300 و 200 سال قبل از میلاد به اروپا و هند معرفی شد و در انگلستان، مردم از نخود انگلیسی برای مصرف انسان و لوبیا چشم بلبلی برای گاو استفاده می کردند و پس از این دوره، لوبیا چشم بلبلی به مناطق جنوبی آمریکا منتقل شد و در آنجا کشت شد.

لوبیا چشم بلبلی برای سنگ کلیه

برخی از سوابق قدیمی می‌گویند که لوبیا چشم بلبلی در جامائیکا در حدود سال 1675 و در فلوریدا، آمریکا در حدود سال 1714 مورد استفاده قرار گرفت. آب و هوا و خاک آمریکای جنوبی زمین مناسبی برای رشد لوبیا چشم بلبلی بود و لوبیا چشم بلبلی خاکی را که رشد می کند را غنی از نیتروژن می کندو به این ترتیب به عنوان تثبیت کننده خاک عمل می کند و در نهایت به رشد گیاهان دیگر کمک می کند.

لوبیا چشم بلبلی از خانواده گیاهی و از حبوبات علفی است که سالانه در زمین هایی با بارندگی کافی رشد می کند و این محصول در آب و هوای گرم، مناطق گرمسیری مرطوب و مناطق معتدل به خوبی رشد می کند و خاک با زهکشی خوب و شنی بهترین برای رشد این محصول است و ارتفاع این گیاه تقریباً به 24 اینچ می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *