نقش ماشین بافندگی اسباب بازی در ادیان مختلف!

یکی از قدیمی ترین اسباب بازی های بزرگسالان و کودکان ماشین بافندگی اسباب بازی است که هم در بازی های مقدس و هم در بازی های دنیوی مورد استفاده قرار می گرفت.

سایر اشکال اسباب‌بازی نیز احتمالاً از مصنوعات جادویی و فتیش‌هایی که نقش برجسته‌ای در ادیان بدوی داشتند، نشأت می‌گیرند.

حتی امروز، در طول جشنواره مکزیکی روز مردگان، شکر به جمجمه‌ها، مقبره‌ها و فرشتگان پیچیده و زیبا تبدیل می‌شود.

اسباب بازی

بسیاری از این اشکال اساساً نمادهای مذهبی هستند، اما در دست کودکان به اسباب بازی هایی تبدیل می شوند که با آنها بازی می شود و در نهایت خورده می شود.

تزیینات درخت کریسمس، تخم‌مرغ‌های عید پاک، و مهدکودک ناپل، با انبوهی از پیکره‌های استادانه‌اش که تولد عیسی مسیح را نشان می‌دهند، نمونه‌های بارز دیگر اسباب‌بازی‌های با منشأ مذهبی هستند.

یک یادگار مدرن از فرهنگ اولیه، عروسک کاچینای سرخپوستان پوئبلو، در حالی که اساساً یک شی مقدس آموزنده است، توسط کودکان به عنوان وسیله ای برای یادگیری اسطوره های فرهنگ آنها بازی می شود.

در واقع، عروسک شاید قدیمی ترین و اساسی ترین اسباب بازی باشد. هر عصر و فرهنگی، نسخه های مینیاتوری از انسان را برای فرزندان خود فراهم کرده است.

عروسک هایی از دوران روم اولیه و از روم مسیحی در قبر صاحبان جوانشان حفظ شده است. مجموعه‌های موزه بریتانیا و موزه سلطنتی انتاریو در تورنتو هر دو شامل عروسک‌های رومی اولیه هستند.

این عروسک ها از کتانی ساخته شده اند و با پاپیروس پر شده اند، قدمت این عروسک ها مربوط به قرن سوم میلادی است.

اسباب بازی های متحرک شامل انواع وسیع تری از اشیا هستند. این احتمال وجود دارد که بسیاری از آزمایش‌ها با اصول اولیه فیزیکی ابتدا به شکل اسباب‌بازی‌های متحرک که از طریق توصیف ادبی شناخته می‌شوند، تحقق یافته باشد.

سلاح ها و موشک های اسباب بازی انفجاری از استفاده اولیه باروت برای آتش بازی توسط چینی ها ساخته شده است.

تعادل و تعادل، چرخ، تاب، آونگ، پرواز، نیروی گریز از مرکز، مغناطیس، فنر و بسیاری از وسایل و اصول دیگر در اسباب‌بازی‌ها به کار رفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *