کارتریج 78 و 45 سبکی نو از تصویرتان خلق می کند

یک چاپگر جوهر افشان با پاشیدن قطرات ریز جوهری که درون کارتریج 78 و 45 وجود دارد روی کاغذ تصویری ایجاد می کند که وقتی کاغذ از میان مجموعه‌ای از غلتک‌ها تغذیه می‌شود، هد چاپ به جلو و عقب حرکت می‌کند و تصویر کامل از بسیاری از نقاط ریز مانند پیکسل های روی صفحه تلویزیون یا تلفن ساخته شده است.

کیفیت یک تصویر با تعداد نقاط در اینچ (DPI) که چاپگر قادر به تولید آن است تعیین می شود و اکثر پرینترهای لیزری دارای وضوح 1200 نقطه در اینچ یا 2400 نقطه در اینچ هستند.

برخی از چاپگرهای ارزان قیمت دارای وضوح 300 نقطه در اینچ یا 600 نقطه در اینچ هستند که محدوده پایین برای اسنادی که عمدتاً از متن و گرافیک روزمره تشکیل شده اند قابل قبول است و با این حال، برای عکس های با کیفیت بالا، وضوح بالاتر ترجیح داده می شود.

کارتریج 78 و 45

زرد، سرخابی (قرمز)، فیروزه‌ای (آبی) و سیاه رنگ‌های مرکب رایج در چاپگرهای جوهرافشان هستند و  اینها با هم استفاده می شوند، می توانند بیشتر رنگ ها را بازتولید کنند و هر رنگ جوهر معمولاً در یک کارتریج قابل تعویض جداگانه وجود دارد، اما برخی از مدل‌ها جوهرها را در یک کارتریج ترکیب می‌کنند.

کارتریج های جوهر افشان دارای تراشه های کامپیوتری کوچکی هستند که سطح جوهر کارتریج را کنترل می کنند و وقتی جوهر کم شد، از شما خواسته می شود کارتریج را تعویض کنید.

فن آوری های جوهر افشان
اکثر چاپگرهای مصرفی از روش قطره ای حرارتی (DOD) برای توزیع جوهر استفاده می کنند و در این فرآیند، جوهر از کارتریج به یک مخزن کوچک که مستقیماً پشت یک نازل قرار دارد پمپ می شود و یک عنصر گرمایش الکتریکی کوچک در مخزن قرار دارد.

هنگامی که یک پالس جریان الکتریکی از آن عبور می کند، حلال جوهر تبخیر می شود و باعث افزایش فشار می شود که یک قطره جوهر را از نازل خارج می کند و سپس حباب بخار متراکم می شود، منقبض می شود و جوهر بیشتری را به داخل مخزن می کشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *