گزنه سفید رایج ترین نوع گیاه پر فایده شناخته شد

گزنه یک گیاه دارویی است که به خاطر برگ های گزنده اش شناخته می شود و دارای موهای گزنده ریز است که سطح آن را پوشانده است و تماس با گزنه سفید باعث ایجاد بثورات گزنده، خارش یا سوزش روی پوست شما می شود.

همچنین باعث تورم و قرمزی در محل تماس می شود و این واکنش به دلیل هیستامین گیاه است که با سوراخ کردن موها در پوست شما آزاد می شود که انواع مختلفی از گزنه وجود دارد و اینها عبارتند از گزنه، گزنه ادرار و گزنه pilulifera.

گزنه در مناطق معتدل به صورت وحشی رشد می کند و ارتفاع آن می تواند به 2 تا 3 فوت برسد و گزنه در طب عامیانه شهرت طولانی دارد که برای درمان آسم استفاده می شود. همچنین به عنوان خلط آور، قابض، مقوی، ضد اسپاسم و ادرارآور استفاده می شود.

گزنه سفید

کاربردهای معتبر پزشکی
گزنه برای درمان هیپرتروفی خوش خیم پروستات (BPH) استفاده می شود و با سایر درمان ها استفاده می شود که عصاره گزنه ممکن است با اتصال به مکان‌های روی گلوبولین باندینگ هورمون جنسی (SHBG) به BPH کمک کند.

این باعث کاهش اثر تستوسترون بر پروستات می شود و اما مطالعات در مورد اینکه چقدر خوب کار می کند اختلاف نظر دارند. تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

عصاره گزنه ممکن است مانع التهاب شود و التهاب یکی از دلایل اصلی درد و آسیب مفاصل به دلیل آرتریت است و اما شواهد کمی وجود دارد که نشان دهد این گیاه تا چه حد برای این بیماری موثر است.

گزنه ممکن است به مدیریت موارد زیر کمک کند:

روماتیسم

آسم

نقرس

تب یونجه

فشار خون بالا

مثانه تحریک پذیر

خونریزی بینی

سندرم پیش از قاعدگی

گزنه به شکل قرص، مایع، تنتور و چای وجود دارد و دوز ممکن است بسته به شرایط تحت درمان متفاوت باشد که دستورالعمل های روی بسته را دنبال کنید یا برای اطلاعات دوز با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *