گوجه فرنگی امروز مشهد خواص بیشتری نسبت به سبزیجات دارد

فواید مصرف انواع میوه و سبزی چشمگیر است و گوجه فرنگی امروز مشهد نیز تفاوتی ندارد و با افزایش نسبت غذاهای گیاهی در رژیم غذایی، خطر ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت و سرطان کاهش می یابد.

گوجه فرنگی انواع و اندازه های مختلفی دارد و می توان آن را به روش های مختلفی تهیه کرد و اینها شامل گوجه فرنگی گیلاسی، گوجه فرنگی خورشتی، گوجه فرنگی خام، سوپ، آب میوه و پوره است.

مزایای سلامتی در انواع مختلف می تواند متفاوت باشد و به عنوان مثال، گوجه فرنگی گیلاسی نسبت به گوجه فرنگی معمولی محتوای بتاکاروتن بیشتری دارد.

مصرف زیاد میوه و سبزیجات نیز با پوست و موی سالم، افزایش انرژی و کاهش وزن مرتبط است و افزایش مصرف میوه ها و سبزیجات به طور قابل توجهی خطر چاقی و مرگ و میر کلی را کاهش می دهد.

گوجه فرنگی امروز مشهد

گوجه فرنگی منبع عالی ویتامین C و سایر آنتی اکسیدان ها است و با این اجزا، گوجه فرنگی می تواند به مبارزه با تشکیل رادیکال های آزاد کمک کند و شناخته شده است که رادیکال های آزاد باعث سرطان می شوند.

یک مطالعه اخیر منبع معتبر در مجله تحقیقات سرطان مولکولی، مصرف سطوح بالای بتاکاروتن را با جلوگیری از ایجاد تومور در سرطان پروستات مرتبط دانست.

گوجه فرنگی همچنین حاوی لیکوپن است و لیکوپن یک پلی فنل یا ترکیب گیاهی است که با یکی از انواع پیشگیری از سرطان پروستات مرتبط است و همچنین به گوجه فرنگی رنگ قرمز مشخص خود را می دهد.

محصولات گوجه فرنگی 80 درصد منبع قابل اعتماد لیکوپن رژیمی مصرف شده در ایالات متحده را فراهم می کنند.

یک مطالعه منبع معتبر جمعیت ژاپنی نشان می دهد که مصرف بتاکاروتن ممکن است خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش دهد و دریافت فیبر از میوه ها و سبزیجات با کاهش خطر سرطان روده بزرگ مرتبط است.

رژیم های غذایی غنی از بتاکاروتن ممکن است نقش محافظتی در برابر سرطان پروستات داشته باشند.

تحقیقات بیشتر مبتنی بر انسان برای کشف نقش احتمالی لیکوپن و بتاکاروتن در پیشگیری یا درمان سرطان مورد نیاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *